Ośrodek Zdrowia "PROMOTION" w Łebie

Jesteśmy prywatną firmą lekarską korzystającą z ponad 100 letniej tradycji i z najnowszych osiągnięć medycyny, firmą dysponującą nowoczesnym sprzętem i dobrze wykształconą kadrą.

Menu


WAŻNA INFORMACJA

Rejestrujemy się:

• osobiście

        godz. 8ºº - 10ºº

• telefonicznie 59 866 15 34

        godz. 8ºº - 13ºº

• tel. kom. 604 532 601

       godz. 8ºº - 17ºº

AKTUALNOŚCI

Oferujemy pakiety badań profilaktycznych ukierunkowanych na:

cukrzycę, nadciśnienie, chorobę wieńcową, chorobę wrzodową, przerost prostaty, choroby płuc, osteoporozę

Badania profilaktyczne w Łebie

DRODZY WCZASOWICZE !

Zachęcamy do wykonania badań profilaktycznych w naszym Ośrodku Zdrowia "PROMOTION" w czasie pobytu w Łebie.

Koszt podstawowego zestawu badań profilaktycznych nie przekracza 100 złotych.

Firma

Dzień dzisiejszy

Ośrodek Zdrowia „PROMOTION” to firma medyczna prowadzona przez rodzinę lekarską.

Siedziba mieści się w historycznym, zabytkowym budynku przy ulicy Powstańców Warszawy 32. Przychodnia wyposażona jest w nowoczesne instalacje, urządzenia i sprzęt medyczny. Placówka posiada wymagane certyfikaty niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej, a kierujący placówką lekarz posiada tytuł tutora medycyny rodzinnej.

Obecnie w Ośrodku Zdrowia „PROMOTION” funkcjonują: poradnia ogólna podstawowej opieki zdrowotnej, poradnia dziecięca z punktem szczepień, poradnia specjalistyczna, konsultacyjna, psychiatryczna, gabinet zabiegowy z punktem pobierania materiałów do badań, ambulatorium całodobowej pomocy medycznej (sezonowo).


Historia

Nasza praktyka lekarska cieszy się ponad 100-letnią tradycją.

Rodzina RUDOLFA GRECZKO powróciła do Polski w roku 1921 – po rewolucji w Rosji i po wojnie polsko – bolszewickiej, repatriowana z Tuapse /obecnie – Abchazja, nad Morzem Czarnym/. Tam na Zakaukaziu musiał zostawić swój dom i pacjentów „Doktor Stanisław Greczko” . Kolejny nasz powrót do Polski odbył się w roku 1946 – po II Wojnie Światowej, z Ujścia Zielonego nad Dniestrem /na Ukrainie/. Zostawił tam ośrodek zdrowia i pacjentów „Doktor Lucjan Greczko”. W grudniu 1946 roku dwa towarowe wagony, jeden z ludźmi, drugi z krową /mleko dla dzieci/ przyjechały do Łeby. Tutaj Lucjan Greczko objął z rąk lekarza niemieckiego Doktora Heinricha Heise stanowisko lekarza miejskiego i portowego.

Rodzina ALEKSANDRY SZAFAROWICZ – GRECZKO powróciła do Polski w roku 1921 jako repatrianci ze Stanów Zjednoczonych. Dziadkowie Bołtowie za zapracowane w Ameryce pieniądze zakupili w rodzinnej Wileńszczyźnie majątek, który w latach II Wojny Światowej utracili na rzecz państwa sowieckiego. Niedobitki rodziny, bez mężczyzn, kobiety z dziećmi i wnukami repatriowane zostały do Polski, bez dobytku, bez dokumentów pozwalających na odzyskanie czegokolwiek. Osiadły w Kwidzynie na Powiślu, zaczęły odbudowę rodziny, szukanie zaginionych, zarabianie na chleb, kształcenie dzieci.

Prywatna praktyka lekarska ALEKSANDRY SZAFAROWICZ – GRECZKO i RUDOLFA GRECZKO funkcjonuje od roku 1987. W roku 1989 nasza praktyka została przeniesiona do Łeby.

Zakupiliśmy zdewastowany budynek Ośrodka Zdrowia przy ulicy Powstańców Warszawy i w roku 2002 po kapitalnym remoncie przenieśliśmy tu praktykę lekarską. Ten obiekt jako ośrodek zdrowia służy społeczeństwu od roku 1929 ! To właśnie tutaj w roku 1946 od niemieckiego lekarza – Doktora Heise – placówkę ochrony zdrowia przejmował wspomniany „Doktor Lucjan Greczko”, przybyły do Łeby jako repatriant.

W ten sposób historia zatoczyła kolejne koło, a w przychodni przy ulicy Powstańców Warszawy 32 – po pół wieku – znów przyjmuje Doktor Greczko …


Przyszłość

Ośrodek Zdrowia „PROMOTION” w Łebie – zakupiony, zmodernizowany i wyposażony przez rodzinę lekarską Greczko – będzie przez długie lata służył ochronie zdrowia mieszkańców miasta oraz przyjezdnych wczasowiczów i turystów.